IELTS Örnek Soru

Speaking 1

Kam’s Training IELTS Sınav Puanınızı Hızlıca Yükseltir.

ielts-speaking-tr

IELTS Hakkında

IELTS Örnek Soru - Speaking 1

IELTS Örnek Soru - Speaking 2

IELTS Örnek Soru - Speaking 3

IELTS Örnek Soru - Writing

IELTS Kursları ve Fiyatları

Soru

Bu soruda, sınava giren kişinin 2 dakika gibi nispeten kısa bir süre içinde konunun tüm yönlerini kapsaması gerekir. Bundan dolayı, bir sonraki bölüme sorunsuz bir geçiş sağlamak için hem yanıtta ustalık hem de zaman yönetiminde doğruluk gereklidir.

Bunun yanı sıra, bölüm (2), her ikisi de aynı konuyu paylaşmaları, ancak (3) bölümünün daha derinlemesine bir sorusu ve tartışmayı da içermesi bakımından bir sonraki bölümle ilgilidir.

Bölüm (2), sunum gibi tek yönlü bir konuşma olmalıdır.

İşte Cambridge kitabından (11) alınmış bir örnek:

”Tanıdığınız birinin yaşadığı bir evi tanımlayın. Şunu söylemelisiniz: Burası kimin evi, ev nerede. İçerisi neye benziyor ve kişinin evi ile ilgili neyi sevip neyi sevmediğini açıklayın ”.

Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Contact Us

Contact Us

Contact Us

Nasıl Çözülür

Benim önerim her zaman cevabı konuşma ve öğrencinin ne kadarını idare edebileceğini görmek için izin verilen süreye bölmeye dayanıyordu.

Öğrenciye ilk (3) kısa soruyu doğru cevaplarla cevaplamasını ve genellikle daha uzun olan ve daha fazla açıklama gerektiren son soruyu genişletmek için zamandan tasarruf etmesini öneririm.

(2) numaralı bölüme, özellikle giriş ve bitişe cevap vermek için özel gereksinimleri unutmamalıyız. Sınav yapanlar genellikle öğrencilerin cevaplarında bunları kullanmalarını beklerler.

Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Contact Us

Contact Us

Tavsiyem

Buradaki en iyi ipucu, öğrencinin verilen sürede tüm cevapları verme kapasitesini ölçmektir. Bunu başarmak için, öğrencileri ilk (3) soruyu ilk 30-45 saniyede, son soruyu ise 75-90 saniye içinde cevaplamaya teşvik ediyoruz.

Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Contact Us

Contact Us

Sorunun Olası Cevabı

Burası kimin evi, evin olduğu yer neresi. İçerisinin nasıl göründüğü (30 saniye)

"En iyi arkadaşımın Montreal şehir merkezinde, Chinatown yakınlarında bulunan apartman dairesi hakkında konuşmaya karar verdim. Tüm odalarda hem konfor hem de ferahlık hissi vermek için ağırlıklı olarak beyaz ile boyanmıştır. Onun yeri rahat, ferah ve modern sanat eserleriyle döşenmiş. (44 kelime)

Kişinin evinde neyi sevip neyi sevmediğinizi açıklayın (90 saniye) *

David’in dairesinde sevdiğim şey, akıllı ev uygulaması adı verilen bir sistem aracılığıyla ısıtmayı ve ışığı kontrol etmekte kullandığı teknoloji.Bu tür bir teknolojinin ısıtma, aydınlatma, bir evde güvenliği yönetme gibi temel işlemlerde kullanıldığını ilk kez görebiliyordum.

Arkadaşımın evinde, günün farklı zamanlarında bile her oda için ışık ve sıcaklık tercihlerinin nasıl idareli kullanıldığını gördüm. Açıkçası, dairenin sahip olduğu kullanıcı dostu sistem beni büyüledi. 

Her şey David'in akıllı telefonundan kontrol edilebiliyordu. Filmlerde gördüğümüz füturistik bir eve benziyordu. Ayrıca, bu sistemin, özellikle kışın, elektrik faturalarında ona tonlarca para tasarrufu sağladığını söyledi.

Teknolojinin evlerimizdeki hayatımızı bundan daha konforlu hale getireceğini hayal bile edemezdim. Bu sistemi o kadar çok sevdim ki, çok yakında bir tane almaya karar verdim”! (155 kelime)

Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Contact Us

Contact Us

Contact Us

İLETİŞİM

Sıcak Bir Kahve İçelim

Esentepe Mah. POL Center

Ofis #42 Levent

İstanbul

Phone: +90 (539) 650 5614

Mail: kam@kamstraining.com

https://kamstraining.com web sitesini kullanarak, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek adına kişisel verilerin işlenmesini açıklayan Aydınlatma Metni içerisindeki bildirimleri kabul etmiş oluyorsunuz.

Bizi Takip Edin

KEEP

TRAINING

+90 (539) 650 5614

kam@kamstraining.com

Ask Kam

Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için çerezler ve gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.