Sentence Correction İpuçları

Kam’s Training GMAT Sınav Puanınızı Hızlıca Yükseltir.

Sentence Correction

GMAT Hakkında

Critical Reasoning İpuçları 1

Critical Reasoning İpuçları 2

Sentence Correction İpuçları

GMAT Kursları ve Fiyatları

cumle-duzeltme-1

Sentence Correction Nedir?

Sentence Correction Formatını Tanıyın

Sentece Correction formatı, bir veya daha fazla konudan söz eden karmaşık cümleler grubu içerir. Bu bağlamda, sınava giren kişinin görevi, cümleyi temel öğelerine ayırmak, cümleler arasındaki ilişki, sözdiziminin doğruluğu ve tek bir cümledeki öğeler arasındaki uyum gibi test edilen birkaç öğeyi incelemektir.


Bir soruyu çözmek için en uygun zaman, soruyu okumak, hatayı bulmak, karar vermek, cevap seçeneklerini incelemek ve doğrulama yoluyla sonuçlandırmak da dahil olmak üzere 60 saniyedir.

Detaylı bilgi almak için çekinmeden iletişime geçin.

Sentence Correction Nasıl Yapılır?

Bir Strateji Belirleyin


Sentence Correction sorusunu parçalara ayırmak için en iyi yaklaşım, cümlenin doğru olup olmadığına karar vermenizi sağlayacak belirli işaretler için sistematik ve doğru araştırmaya dayanan bir metodolojiyi takip etmektir.

Kam's Training®, hem geneli (sözdizimi kullanarak) hem de küçük ayrıntıları (dilbilgisi kullanarak) görebilmeniz için aynı anda sözdizimi ve dilbilgisi konusunda sağlam bir pratiğe sahip

olmanızı önerir.

cumle-duzeltme-2
cumle-duzeltme-3

Sentence Correction – Metodoloji

Kurstaki Birinci Aşama

Eğitimimizde, cümleye sözdizimsel açıdan bakacağız. İlk olarak, GMAT sınavlarının anlaşma, zaman ve ses gibi birçok noktasını inceleyeceğimiz cümle türünü ve modelini tanımlayacağız.

Ancak sadece bu değil, cümleyi değerlendirebileceğiz ve GMAT tarafından test edilmiş standartlara özel olarak özlü ve deyimsel olup olmadığına hızla karar verebileceğiz.

Şeytan ayrıntıda gizlidir!

Merak ettikleriniz konular hakkında çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Sentence Correction – Metodoloji

Kurstaki İkinci Aşama


Şimdi ne olacak? Cümleyi parçalara ayırdınız, ilişkileri tanımladınız, dilbilgisini incelediniz; Sanırım ellerinizde bir şey buldunuz! Tebrikler! Bu noktada, bulduklarınızı ve GMAT testinin neyi incelediğini eşleştirmeniz gerekir.

GMAT testlerinde uyum, zamir, zaman, aykırı niteleyen ve benzeri yaklaşık 7 hata vardır. Bu gramer konularına hâkim olmak sadece karar verme sürecini hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda aydınlanma zevkini de verecektir!

Hatayı kolayca tanımlayabilmek, tüketilecek zamanı azaltacaktır, hatta takip edilecek adım olan cevap seçimlerinin ortadan kaldırılması süresinin azaltılmasına yardımcı olacaktır.

cumle-duzeltme-4
cumle-duzeltme-5

Sentence Correction – Metodoloji

Kurstaki Üçüncü Aşama

Şimdi bir cevap seçme zamanı!

Genellikle, sınav katılımcıları eleme sürecini başarılı bir şekilde kullanır, ancak bazıları hala iki seçenek arasında sıkışır. Eğer onlardan biriyseniz, buna yönelik bir çözümümüz var!

Sözdizimi ve dilbilgisi analizini cümle üzerine uygulayınca, daha fazla incelenmesi gereken bazı zor alanlar ortaya çıkacaktır. Kursumuzda, bilginizin eksik kısımlarını bu zor alanlara entegre ederek gidereceğiz.

Deneyimlerimize göre, Sentence Correction sorularında test edilen belirli dil bilgisel konularında daha derinine inmenin, size başarı getireceğini güvenle söyleyebiliriz!

Merak ettikleriniz konular hakkında çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Sentence Correction – Tavsiye

Sentence Correction Sorularını Derinlemesine Tanıyın


Birlikte çalıştığımızda önerdiğimiz ve yapacağımız şey, mevcut bilginizi araştıracağız, bilgilerinizi düzenleyeceğiz ve bunları iki söz diziminde gruplandıracağız: Biri sözdizimi ile ilgili ve diğeri dilbilgisi ile ilgili.


Ayrıca, sınav katılımcıları sınavda test edilen hata türleri hakkında sağlam bir bilgiye sahip olmalı ve bunları farklı cümle kalıplarında tanımlamalıdır. Cevap seçeneklerinin başarılı bir şekilde nasıl azaltılacağı ile ilgili ipuçları da dikkate alınmalıdır. Bu, stresi azaltmaya yardımcı olacak ve sınav katılımcılarının cümle düzeltme bölümüne olan güvenini artıracaktır.


Daha fazlasını öğrenmek için hemen iletişime geçin.

cumle-duzeltme-6

İLETİŞİM

Sıcak Bir Kahve İçelim

Esentepe Mah. POL Center

Ofis #42 Levent

İstanbul

Phone: +90 (539) 650 5614

Mail: kam@kamstraining.com

Bizi Takip Edin

KEEP

TRAINING

+90 (539) 650 5614

kam@kamstraining.com

https://kamstraining.com web sitesini kullanarak, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek adına kişisel verilerin işlenmesini açıklayan Aydınlatma Metni içerisindeki bildirimleri kabul etmiş oluyorsunuz.

Ask Kam

Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için çerezler ve gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.