TOEFL Örnek Soru Speaking

Kam’s Training TOEFL Sınav Puanınızı Hızlıca Yükseltir.

TOEFL Hakkında

TOEFL Örnek Soru – Speaking

TOEFL Örnek Soru – Writing

TOEFL Kursları ve Fiyatları

toefl-konusma-sorusu-1

TOEFL – Bağımsız Soru

Temel Mantık

Mart 2020 itibarıyla, TOEFL bu kategorideki soru sayısını bir soru olarak azaltmıştır.

Bu gerçek sınavda göreceğiniz ilk soru. Bu kişisel bir deneyim ya da özellikle sosyal, skolastik ya da kariyerle ilgili bir konuda söylediğiniz bir kelime ile ilgilidir.

Düşünmeniz için 15 saniye (bir şaka olduğunu düşünüyorum) ve konuşmanız için 45 saniye verilecek.

Merak ettikleriniz konular hakkında çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL’ın Beklentisi

TOEFL Sizden Ne Bekliyor?


Sınavın sizden ne beklediğini ve bu soruların neden sorulduğunu bilmek, size ne üstüne çalışmanız gerektiği konusunda oldukça önemli ipuçları verecektir.

Konuşma sorusu aşağıdakiler ile alakalı olabilir:

  • İşle alakalı bir konuyla ilgili görüş
  • Okulla alakalı bir konu
  • Bir olayın değerlendirilmesi
  • Sosyal bir eğilim, tercih veya seçim


TOEFL sınavı, sınav katılımcılarının çok kısa sürede (4) alanla ilgili bir takım becerileri göstermelerini beklemektedir: Sınavın akıcılığı, anlaşılırlığı, doğruluğu, kelime bilgisi kapasitesi ve dilbilgisel doğruluğu. Peki, bunları nasıl sergileyebilirsiniz?

Basit bir şekilde anlatacak olursak, sadece cevap vermek için neye ihtiyaç duyduğunuza odaklanmanız ve diğer ekstra şeyleri ardınızda bırakmanız gerekir!

Fikirleri farklı şekillerde nasıl söyleyeceğinizi bildiğinizi göstermeniz gerekir (buna paraphrasing denir), gramer bilginizi göstermeniz gerekir (farklı zamanlar, sesler ve yapılar kullanın). Çalışırken bu alanlara yoğunlaşmak size hem başarıyı getirecek hem de zaman kazandıracaktır.

Deneyimli bir eğitmen tüm bu detayları bilir ve eğitim süresini azaltıp sınava giren kişinin zamanından tasarruf sağlayarak ve kısa sürede gerekli sonuçlara ulaşarak öğrencinin çalışmalarına devam etmesini engelleyebilecek sorunlardan kurtulabilir!

Detaylı bilgi almak için çekinmeden iletişime geçin.

toefl-konusma-sorusu-2
toefl-konusma-sorusu-3

TOEFL Speaking Sorularına Nasıl Cevaplar Verilir?

Her eğitmen kendi cevaplama yolunu önermeye çalışacaktır, ancak ben TOEFL’nin sağladığı bölümlere bağlı kalmaya çalışacağım, bununla birlikte süreci basitleştirebileceğimize ve tüm açılardan kapsayabileceğimize inanıyorum.

Şahsen ben soruyu kavradığınızı gösteren bir yaklaşım ve yedi parçalı bir cevap öneririm:

  • İki adet giriş için
  • Üç adet destekleyici delilleri olan bir fikir için (ya da bir fikir sorusuysa nedeni)
  • İki adet ikinci bir fikir için.

Örnek Bir Soruda Uygulamasını Görün

Merak ettikleriniz konular hakkında çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL Speaking Sorularını Cevaplarken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekli?

Sizden Beklenen Beceriler ve Kam’s Training

TOEFL, bir dilde ana becerileri test eden diğer sınavlar gibi bir sınavdır, muhtemelen bu değerlendirme listelerini duymuşsunuzdur, ancak bunları çalışma öncesi açıklığa kavuşturmak oldukça önemlidir:

Akıcılığınız

Akıcılığın nasıl sağlandığını pratikle test etmek için sadece anlamak değil, TANIMAK da önemlidir! İyi bir eğitmen bunu net bir şekilde açıklayabilecek, stajyerlerin görevlerini belirleyecek ve basitçe ayarlayabilecek, daha sonra genellikle öğrencilerin ulaşamayacağı yüksek doğrulukla ölçebilecek ve sonunda çoğu öğrencinin çok istediği geri bildirimi verecektir.

Kelime Bilgisi

Çok çeşitli kelime dağarcığı göstermeye çalışın. Kelimeleri, deyimsel fiilleri gösterin, ifadeleri kullanın !! Yalnızca tek bir türe bağlı kalmayın, bir kategoride sınırlı kalmayın.

Dilbilgisi

Kelime dağarcığı hakkında söylediklerimiz dilbilgisine de uygulanabilir! Tekrar aynı fikri göstermek için birden fazla yol kullanın…. Deneyimli bir eğitmen bolca örnek gösterecek ve konuşmanızın başarı unsurları içerdiğini görmek için kesinlikle amansız bir şekilde çalışacaktır.

Doğruluk

Sadece söylenmesi gerekenler üzerinde odaklanmanız gerekir. Birçok sınava giren kişi konuşmalarını yoldan çıkarabilecek ayrıntılarla şişirmeye veya genişletmeye çalışır!! Soruları işlerken sistematik bir strateji kullanmak, her bir soru için tam olarak yeterli miktarda kelime ile konuşmanızı sağlamaya kesinlikle yardımcı olacaktır.

Detaylı bilgi almak için çekinmeden iletişime geçin.

Örnek Bir TOEFL Speaking Sorusu

“Ülkenizde mi yoksa yurtdışında mı eğitim almanın daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz? Nedenleriyle ve örnekleriyle açıklayınız.”

“Do you think it is better to study in your country or abroad?’ Give reasons and examples.”

Sorunun Cevabı

(İki Parçalı ve Soruyu Anladığınızı Gösteren Bir Giriş Cümlesi Tasarlayın)

“Akademik çalışmalara devam etmek, kişinin kariyerini geliştirmek için her zaman kritik bir karar olmuştur(1. Parça), bu nedenle, öğrencinin net bir planı ve hedefi olmadığı sürece, evde veya yurtdışında eğitim almaya karar vermesi zor olabilir(2. Parça).”

“Pursuing academic studies has always been a critical decision to improve one’s career(1. Parça), so whether studying at home or abroad can be hard to decide unless the student has a clear plan and target.(2. Parça)”

(1. Fikir)

“Örneğin, bir öğrenci yabancı dilini geliştirmek ve yeni ağlar kurmak istiyorsa(3. Parça), yurtdışında eğitim görmeyi düşünebilir(4. Parça), böyle bir seçenek hedefine ulaşmasını sağlar.(5. Parça)”

“If a student, for example, would like to improve his foreign language and build new networks(3. Parça), then it is attempting to think of studying abroad because such an option achieves such a goal.(5. Parça)”

(2. Fikir)

“Ancak, öğrenci masrafları azaltmayı planlıyorsa ve evde arkadaş çevresini korumak istiyorsa(6. Parça), evde eğitimin daha iyi bir seçenek olduğu açıktır.(7. Parça)”

“However, if the student plans to reduce expenses and wants to maintain his circle of friends at home(6. Parça) then it is obvious that studying at home is a better option.(7. Parça)”

İtiraf etmek gerekirse, katılımcının bu baskı altında en iyi şekilde cevap vermesi zordur. Ancak belirlediğiniz strateji ve sizden isteneni bilmek bu zorluğu aşmanızı sağlayacaktır.

İLETİŞİM

Sıcak Bir Kahve İçelim

Esentepe Mah. POL Center

Ofis #42 Levent

İstanbul

Phone: +90 (539) 650 5614

Mail: kam@kamstraining.com

https://kamstraining.com web sitesini kullanarak, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek adına kişisel verilerin işlenmesini açıklayan Aydınlatma Metni içerisindeki bildirimleri kabul etmiş oluyorsunuz.

Bizi Takip Edin

KEEP

TRAINING

+90 (539) 650 5614

kam@kamstraining.com

Ask Kam

Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için çerezler ve gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.